NEW ELEGANCE
 
STRONA GŁÓWNAOFERTASALONY MEBLOWEKONTAKT
 
TORONTO

W materacu TORONTO jest zastosowana pianka termoelastyczna VISCO-ELASTIC i nazywana jest „leniwą pianką” lub „pianką z pamięcią”. Nazwy te określają jej właściwości. Gdy na piankę działał nacisk to po jego odpuszczeniu pianka wraca do pierwotnej postaci dopiero po pewnym czasie. Pianka posiada właściwości przeciw odleżynowe. Jest ona mało elastyczna i nie cechuje się zbyt dużą sprężystością. Jest produktem wrażliwym na temperaturę. Jeśli działa na nią niska temperatura to ulega utwardzeniu, jeśli wyższa to staje się miękka. Jest to bardzo przydatna cecha w materacach, ponieważ, podczas gdy wypoczywamy ciepło naszego ciała będzie wywoływało reakcję pianki. Wtenczas materac staje się bardziej miękki i świetnie dopasowuje się do wypoczywającego kręgosłupa, co zapewnia komfortowe użytkowanie.

HISTORIA PIANKI VISCO – ELASTIC -sięga lat siedemdziesiątych, kiedy to została wynaleziona w centrum badawczym NASA w Stanach Zjednoczonych. Miała za zadanie zmniejszyć niekorzystne skutki długiego i uciążliwego siedzenia czy też leżenia w małej przestrzeni. Małe zapotrzebowanie na tego typu wynalazek podwyższało jej cenę, a w konsekwencji ograniczało produkcję na niewielką skalę. Dynamiczny skok produkcyjny nastąpił na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy to fabryka w Danii rozpoczęła masową produkcję pianki.

 

Istnieje możliwość wyboru rodzaju pokrowca.

Pokrowiec Lawenda

Lavenda: Pokrowiec materaca wykonany z dzianiny typu dżersej nasączonej wyciągiem z Lavendy, której kwiaty (o delikatnym kolorze jasno niebieskim) produkują ekstrakt o nieskończonych właściwościach leczniczych (tj. przeciwbólowe, rozkurczowe, moczopędne, stymulujące i wzmacniające) oraz kosmetycznych korzystnych przede wszystkim dla skóry tłustej i trądzikowej. Jest ona również szeroko stosowana w psychoterapii, celem przezwyciężenia lęków, niepewności, bezsenności, kołatania serca jak i wszystkich dolegliwości nerwowych, działając regenerująco. Dzięki zastosowanej produkcji oraz specjalnego traktowania, materiały są oczyszczone zachowując właściwości antyseptyczne i bakteriobójcze.

Pokrowiec Silver

Silver: Pokrowiec materaca wykonany z dzianiny typu dżersej z zawartością srebrnej, antystatycznej przędzy odpornej na promieniowanie elektromagnetyczne. Srebro dzięki swoim właściwościom usuwa z naszego ciała ładunki elektrostatyczne, które gromadzimy przez codzienny kontakt z syntetycznymi materiałami i zapobiega nagłym wyładowaniom elektrostatycznym. Zawarta w pokrowcu srebrna przędza ma właściwości antybakteryjne, zwalcza nieprzyjemne zapachy, zapobiega gromadzeniu się kurzu, pozwala rozładować napięcia zapewniając relaks i spokojny sen. Przędza jest trwała i nie wypłukuje się przy praniu utrzymując swoje właściwości przez wiele lat.

Aloe Vera.jpg

Aloe Vera: Pokrowiec materaca wykonany z dzianiny typu dżersej nasączonej wyciągiem z Aloe Vera, która od lat znana jest jako roślina lecznicza mająca zastosowanie w walce z wieloma chorobami. Z uwagi na swoje właściwości odżywcze i przeciwutleniające Aloe Vera chroni naskórek przed uszkodzeniem, wspomaga wzrost komórek, działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie zapobiegając rozwojowi i rozprzestrzenianiu się bakterii, grzybów jak i drobnoustrojów. Aloe Vera ponadto ma również działanie energetyczne i rewitalizujące, ze względu na zdolność stymulacji istotnych funkcji życiowych. Aloe Vera to prawdziwa kopalnia złota w kategoriach jej składników odżywczych. Żel, znajdujący się wewnątrz liści zawiera ponad 75 dobroczynnych składników- enzymy, witaminy, minerały, mono i polisacharydy. W rezultacie otrzymujemy bogaty "koktajl" substancji odżywczych mający zastosowanie w wielu różnych produktach, nie tylko w materiałach materacowych.


TORONTO – to największe miasto Kanady położone w południowej części prowincji Ontario, której jest stolicą. Miasto pełni funkcję ekonomicznej i kulturalnej stolicy Kanady. Toronto jest najbardziej wieloetnicznym miastem świata, zamieszkanym przez ponad 150 grup etnicznych, w 2001 roku miasto otrzymało nadany przez ONZ tytuł: World's Most Multicultural City. Według władz Toronto, jest to najbardziej zieloną metropolią świata. Blisko 1/5 powierzchni miasta zajmują tereny zielone, co znacznie odbiega od przeciętnej tego kontynentu - 1/20 (5%). Na każdego mieszkańca przypada 10 drzew, a także statystycznie więcej pól golfowych niż w jakimkolwiek innym mieście. Rouge Valley Park to największy istniejący na świecie teren zielony w obrębie granic miasta – zajmuje powierzchnię około 5 tysięcy hektarów.